Barcelona i PSG potvrdili role favoritů a postupují

Ve středečních odvetných zápasech jsme měli možnost sledovat dva duely. V jednom se utkala Barcelona s Manchesterem City, ve druhé zase své síly poměřily kluby PSG a Leverkusenu.

V obou utkáních byly favority domácí celky. V Barceloně mohlo sice dojít k překvapení, neboť katalánský celek měl náskok z prvního duelu pouze 2:0. V Paříži však již bylo o postupujícím prakticky rozhodnuto před zápasem, neboť hráči PSG dokázali první utkání hrané v Německu ovládnout jednoznačně 4:0.

Menší naději dal hráčům Leverkusenu Sam, který v šesté minutě dokázal překonat gólmana pařížského celku a otevřít tak skóre zápasu ve prospěch hostů. Jestli v té chvíli však mohli fotbalisté Bayeru pociťovat nějaké šance na velmi překvapivý zvrat tohoto dvojzápasu, tak ty o pár minut později zahnal Marquinhos, který vyrovnal na 1:1.

Rozhodující branku utkání poté vstřelil Lavezzi, který poslal Paris Saint-Germain do vedení 2:1. Toto skóre vydrželo až do samého konce zápasu a to i přesto, že domácí hráli přes dvacet minut v přesile o jednoho hráče.

Ve druhém hraném utkání, což bylo to mezi Barcelonou a Manchesterem, též měl navrch domácí výběr. Ten taktéž dokázal vyhrát a to totožným výsledkem 2:1. Zde byl však ten rozdíl, oproti výše zmíněnému utkání, že domácí fotbalisté nepustili své soupeře do vedení a co se týče výsledku, tak celý zápas kontrolovali.

Nejprve poslal Barcelonu do vedení Messi, který se trefil po 67. minutách hry. Následně dostali Katalánci možnost přesilové hry, neboť v 78. minutě byl vyloučen Zabaleta. Citiziens však i přesto dokázali vyrovnat a to když se dvě minuty před koncem prosadil Kompany, který vstřelil alespoň čestnou branku svého týmu.

Utkání však remízou neskončilo, neboť v první minutě nastaveného času skvěle zafungovala spolupráce mezi Iniestou a Alvesem, přičemž druhý jmenovaný poslal svůj tým podruhé v zápase do vedení a zároveň upravil na konečných 2:1.

PSG 2:1 Leverkusen

Branky: 13. Marquinhos (Cabaye), 53. Lavezzi (Digne) – 6. Sam (Donati)

Barcelona 2:1 Manchester City

Branky: 67. Messi (Fabregas), 90+1. Dani Alves (Iniesta) – 89. Kompany (Džeko)