Baník porazil 3:1 Jihlavu a udělal velký krok směrem k záchraně

Dlouho to s Baníkem vypadalo velice černě, jenže ostravský celek dokázal zabojovat a povedenými výkony z posledních kol opustit nejprve poslední místo a následně i sestupové pozice. V posledním ligovém kole navíc porazil 3:1 Jihlavu, čímž si vytvořil další, opět o něco větší, náskok v boji o záchranu, který se stále více zamotává.

Do utkání vstoupil lépe právě tým ze Slezska, který nastoupil na Bazalech před domácím publikem, které rozradostnil po pětadvaceti minutách hry Kukec, jenž svou trefou otevřel skóre zápasu. Pojistku navíc přidal o pouhých osm minut později Greguš, který tak zvýšil na 2:0 a vytvořil pro domácí tým velice pohodlný náskok.

Ten patnáct minut před koncem zápasu ještě navýšil střídající Krmenčík, jehož trefa znamenala již třetí gól v síti Hanuše a pro Baník takřka jistou výhru. Slezané si také zisk velice důležitých tří bodů pohlídali a do příležitosti zakončenou vstřelenou brankou pustili pouze Krejčího, jenž tak zmírnil porážku Jihlavy, když upravil na konečných 1:3.

Baník tak po tomto kole bude mít minimálně čtyřbodový náskok na předposlední místo. Ten může být i větší a to v tom případě, že Sigma Olomouc nevyhraje a nepřeskočí tak na čtrnácté příčce Znojmo, které má momentálně na kontě 27 bodů. Tento scénář může být i dosti pravděpodobný, neboť Sigma míří na Letnou, kde se utká s čerstvými mistry ze Sparty, kteří zajisté budou chtít potvrdit zisk ligového titulu výhrou před domácím publikem.

Před Baník se ale také mohou dostat Slavia či Brno, jenž spolu odehrají v neděli vzájemný zápas a oba dva týmy mají o obrovskou motivaci postaráno.

Ve zbývajících sobotních zápasech poté porazil Liberec Teplice a má tak blízko k zisku čtvrtého místa zajišťující předkolo Evropské ligy. To by získal právě na úkor Teplic, nad kterými zvítězil 2:1. Vyhrála také Příbram nad Jabloncem (3:0) a Slovácko nad Znojmem (2:0)

Baník Ostrava 3:1 (2:0) Vysočina Jihlava

Branky: 25. Davor Kukec, 32. Ján Greguš, 76. Michal Krmenčík – 80. Jiří Krejčí