Atlético vyhrálo na Stamford Bridge 3:1 a postoupilo do finále Ligy mistrů

Fotbalisté Atlética Madrid dokázali zvítězit v odvetném utkání na Stamford Bridge 3:1 a postoupit tak do finále nejprestižnější evropské klubové soutěže. Po docela vyrovnané první půli, kdy však měla o něco více navrch Chelsea, předvedl madridský klub výborný druhý poločas a dvěma góly rozhodl o svém postupu.

Atlético mohl poslat již na začátku hry do vedení Koke, jenže jeho centr zamířil do horní tyče. Chelsea poté měla v následujících minutách častěji míč na svých kopačkách a hráče Atlética držela daleko od své brány. Většinu první půle však byl k sledování pouze nezáživný fotbal, který alespoň trochu zpestřily nůžky Davida Luize, jenž ovšem nezamířil balón mezi tři tyče.

Góly začali padat až v poslední desetiminutovce úvodního poločasu, když nejprve ve 36. minutě otevřel skóre zápasu Torres, jehož střela se do Courtoisovi brány odrazila od jednoho z obránců Atlética. Následně však netrvalo dlouho a minutu do konce první půle bylo srovnáno poté, co se míč dostal po kombinaci hráčů madridského mužstva až k Adriánovi, který měl z hranice malého vápna poměrně jednoduchou pozici pro zakončení.

Ve druhé půli hrálo Atlético již podstatně aktivněji a předvádělo suverénní výkon. Rozhodující byl okamžik, ve kterém Eto´o zfauloval ve vápně Costu a sám tento hráč nařízený pokutový kop proměnil. Každopádně je nutno podotknout, že ze strany Eto´a se jednalo o naprosto zbytečný faul, který Costa po zásluze potrestal.

Když se o pouhých jedenáct minut později prosadil i Turan, jenž se nejlépe zorientoval ve zmatku v pokutovém území Chelsea a dorazil balón za Schwarzerovi záda, tak již bylo prakticky hotovo, neboť Chelsea by musela ve zbývajícím čase vstřelit alespoň tři branky, což byl podle stylu hry a herního výkonu, jaký obě mužstva předváděly ve druhém poločase, takřka nesplnitelný úkon.

Za Chelsea si ještě v samém závěru sice vypracoval nebezpečnou střelu Hazard, s níž si však Courtois poradil a proti následné dorážce Terryho již zasahovat nemusel, neboť stoper Chelsea mířil na bránu. To však byla ojedinělá situaci a Atlético si v poklidu kontrolovalo zbývající průběh zápasu, přičemž díky vedení o dva góly hrálo v naprosté herní pohodě.

Chelsea 1:3 Atlético Madrid

Branky: 36. Torres (Azpilicueta) – 44. Adrián, 61. Costa, 72. Turan

Chelsea FC:Schwarzer – Ivanović, Cahill, Terry (C), Cole (54. Eto´o) – Willian (77. Schürrle), Ramires, Hazard, Luiz, Azpilicueta – Torres (67. Ba).

Atlético Madrid:Courtois – Torres Juanfran, Miranda, Godín, Filipe – Koke, Tiago (C), M. Suárez, Turan (83. C. Rodríguez) – D. Costa (76. J. Sosa), Adrián (66. Raúl García).