Arsenalu se “odveta” vydařila a porazil Liverpool

Kanonýrům se vydařila odveta za debakl, který jim byl uštědřen Liverpoolem, a v osmifinále FA Cupu dokázali přes tento tým postoupit do dalšího kola, když jej porazili na domácím hřišti 2:1.

Arsenal sice vyhrál, ovšem v utkání byl aktivnějším týmem Liverpool, který nejenže byl častěji u míče, ale připsal si i více střeleckých pokusů. Ani to mu však k úspěchu nestačilo a byl to právě Arsenal, který dokázal uspět a vrátit tak svému soupeři porážku z posledního ligového střetnutí, ve kterém prohrál 1:5.

Londýnský celek šel do vedení již po šestnácti minutách hry, kdy se dokázal prosadit Oxlade-Chamberlein. Následně se již poločas dohrál bez branek a další góly viděli diváci na Emirates stadium až ve druhé pětačtyřicetiminutovce, kdy nejprve zvýšil na 2:0 Lukas Podolski a následně se na druhé straně hřiště prosadil Steven Gerard, jenž dokázal využít nabízené možnosti v podobě pokutového kopu, čímž výrazně zdramatizoval poslední půl hodinu zápasu.

Liverpool se poté snažil o vyrovnání, ovšem marně a to i přesto, že svého soupeře jasně přehrál a přestřílel v poměru 6:2. Držení míče poté také vyznělo o něco lépe pro hostující celek.

Ve zbylých dvou dnešních zápasech se z postupu také radovali domácí týmy, když Everton porazil 3:1 Swanseu a Sheffield United stejným výsledkem vyhrál nad Nottinghamem.

Arsenal 2:1 Liverpool (1:0)

Branky: 16. Oxlade-Chamberlein, 47. Podolski – 59. Gerard

Arsenal FC: Fabiański – Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Monreal – Flamini, Arteta – Oxlade-Chamberlain (76. Gibbs) – Özil, Podolski (69. Cazorla) – Sanogo (88. Girourd)

Liverpool FC: Jones – Flanagan, Agger, Škrtěl, Cissokho (62. Henderson) – Coutinho, Gerrard, Allen – Sterling, Suarez, Sturridge