images

MS v inline hokeji: Češi porazili Velkou Británii

Čeští inline hokejisté porazili v závěrečném zápase skupiny Velkou Británii snadno 7:1 a postoupili do čtvrtfinále ze druhého místa. O výsledku rozhodla už první polovina utkání, ve které Češi vstřelili šest branek.

První čtvrtina patřila českému týmu, který svoji převahu vyjádřil třemi góly. Skóre utkání otrevřel už po čtrnácti vteřinách Vozdecký, poté se trefil Šimo a znovu Vozdecký.

Začátek druhého dějstvé byl opět v režii Čechů. Zámorský a Buchtele se trefili během dvou minut a zvýšili tak náskok na 5:0. Pak se gólu dočkal také soupeř, ale trefa Hamera byla jedinou radostí Angličanů.

Češi na snížení dokázali zareagovat a Hrazdíra přidal šestou branku. Další průběh utkání už nic podstatného nenabídl. Češi se šetřili na čtvrtfinálový duel, ale přesto padl ještě jeden gól. Kameš uzavřel výsledek na konečných 6:1.

Česko – Velká Británie 7:1 (3:0, 3:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Vozdecký (Šimo, Šebek), 8. Šimo (Strýček), 10. Vozdecký (Strýček, Šebek), 16. Zámorský (Hrazdíra, Bernard), 18. Buchtele (Čáp), 21. Hrazdíra (Loskot), 36. Kameš (Hemský, Zámorský) – 19. Hamer (Finney)

Česko: Salfický (25. Brabec) – Strýček, Šebek, Vozdecký, Šimo – Kameš, Zámorský, Hemský, Brož – Šenkeřík, Čáp, Buchtele, Kubica – Cik, Bernard, Hrazdíra, Loskot

Velká Británie: Tanner (25. Birch) – Jones, Pearman, Walsh, Lowe – Viney, Archer, Silliote, Hutchinson – Hamer, Shelton, Niamatali, Finney – Clarkson

Rozhodčí: Morrison (USA), Fridrich (SVK)