news_3_bilder12

Inline hokejisté přes Kanadu do semifinále neprošli

Inline hokejisté prohráli ve čtvrtfinále MS s Kanadou 5:6 po samostatných nájezdech a semifinále si nezahrají. Češi promarnili dvakrát dvoubrankové vedení a nakonec ztratili i zápas.

Český tým rozehrál zápas dobře a ujal vedení po brance Kameše. Na začátku druhé čtvrtiny sice kanaďané snížili, ale Češi dokázali odpovědět dvěma rychlými góly.

V úvodu třetí části docílilo Česko zcela regulérní branky a rozhodčí ji také uznal, ale po poradě s kolegou za brankou ji nakonec odvolali. Kanada pak vstřelili druhý gól a Češi vedli jen o gól.

Pět branek pak padlo ve čtvrté čtvrtině. Ještě jednou si čeští reprezentanti vytvořilo dvoubrankový náskok, ale soupeř třemi góly výsledek dokázal otočit. Utkání do prodloužení poslal Šebek.

Nastavení rozhodnutí nepřineslo a ke slovu se dostaly nájezdy. V nich z našich uspěl jen Šebek, zatímco na straně Kanadybyli úspěšní Woods a Terry.

Do semifinále postoupila Kanada a Češi budou hrát jen o 5. až 8.místo.

Česko – Kanada 5:6 po sam. náj. (1:0, 2:1, 0:1, 2:3 – 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Kameš (Šenkeřík, Hemský), 21. Šimo (Strýček, Šebek), 23. Šenkeřík (Hemský, Brož), 38. Šebek (Hemský), 45. Šebek (Šimo, Vozdecký) – 14. Sheen (Terry), 32. Terry (Hammond, Woods), 38. Baumgartner (Hammond, Henderson), 42. Hammond (Baumgartner, French), 43. Woods (Luscombe), rozh. náj. Terry

Česko: Salfický (Brabec) – Strýček, Šebek, Vozdecký, Šimo – Kameš, Cik, Hemský, Brož – Čáp, Šenkeřík, Kubica, Buchtele – Bernad, Zámorský, Hrazdira, Loskot

Kanada: Leggat (Nixon) – Baumgartner, Hammond, Corbeil, Sheen – Woods, Terry, French, Henderson – Foote, Draper, Carlson, Rauckman – Luscombe

Rozhodčí: Walsh (USA), Pering (GBR)