tatar

Slovakia Cup ovládli domácí Slováci

Závěrečnou přípravu před světovým šampionátem v Bělorusku si hokejisté Slovenska zpestřili na Slovakia Cupu. Po čtvrteční výhře nad Lotyšskem (5:3), zdolali v sobotním duelu Nory v prodloužení a stali se celkovým vítězem turnaje.

Domácí hokejisté měli v první třetině více ze hry. Norové předváděli slabý hokej, ale dostali se do vedení. Svoji šanci zužitkovali v závěru úvodní dvacetiminutovky, když se v přesilvoé hře prosadil Jonas Holos.

V prostřední třetině Slováci svého soupeře výrazně přestříleli a odměnou jim byl vyrovnávací gól. Ve 33. minutě vyrazil Šatanovu střelu norský brankář jen k Nagymu, pro kterého už nebyl problém dostat puk do branky. Další šance Slovenska pochytal Haugen nebo mu pomohla branková konstrukce.

Vrátit vedení na stranu Norů mohl Dahlstrøm, ale našel jen lapačku dobře postaveného Laca. Udeřilo tak na druhé straně, kdy Lušňák překvapil Haugena. Třetí gól měl na hokejce Marinčin, ale videorozhodčí byl proti. Slovenský hokejista nastřelil pouze tyčku.

Vyrovnat mohl Røymark, jenže slovenský brankář Laco jeho střelu dokázal vyrazit. Norové zkusili v závěru ještě hru bez brankáře a jejich snažení vyústilo ve vyrovnání v čase 59:59. Zápas tak dospěl do prodloužení, které trvalo necelou půlminutku. Vítězný gól vstřelil David Skokan.

Slovensko – Norsko 3:2 po prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Nagy (Šatan), 44. Lušňák (Deyl), 61. Skokan (Marinčin, Čerešňák) – 18. Holøs (K. A. Olimb, Djupvik Løvle), 60. K. A. Olimb (Skrøder, Holøs) . Rozhodčí: Baluška, Müllner – Šefčík, Valach. Diváci: 8.661

Slovensko: Laco (Hudáček) – Ďaloga, Sloboda, Brejčák, Štajnoch, Marinčin, Čerešňák, Mihálik, Deyl – Nagy, Hrivík, Šatan – Réway, J. Mikúš, Pánik – Marcinko, Miklík – Tybor, Viedenský, Skokan – Lušňák, Šťastný, Haščák

Norsko: Haugen (Soberg) – Nørstebø, Holøs, Ødegaard, Espeland, Bonsaksen, Sørvik, Stene, Dahlstrøm – Røymark, Hansen, Forsberg – M. Olimb, Bastiansen, K. A. Olimb – Olden, Djupvik Løvlie, Skrøder – Thoresen, Roest, Martinsen