tatar

Slováci ztratili zápas s Francií ve třetí třetině, Bělorusko porazilo Švýcary v závěru

Hokejisté Slovenska velmi dobře rozehráli svůj třetí zápas na mistrovství světa. Proti Francii vedli po dvou třetinách 3:1, ale utkání v poslední dvacetiminutovce nezvládli a čtyřmi inaksovanými góly se připravili o výhru. Na turnaji tak zaznamenali třetí porážku za sebou.

Slovensko rozehrálo zápas výborně a v první třetině se dostalo do vedení, v 16.minutě otevřel skóre Nagy. Tentýž hráč přidal v úvodu druhé třetiny druhou branku.

Francouzi dokázali odppovědět Amarem, ale před druhou přestávkou se dokázal trefil Šatan a uklidnil slovenské hokejisty. Poslední část však Slovákům vůbec nevyšla, když inkasovali čtyři góly.

Klíčový okamžik zápasu přišel v 51.minutě, kdy Francouzi během šestadvaceti vteřin smazali dvoubrankové manko a vrátili se zpět do hry o body. Vítězná branka pak přišla tři minuty před koncem a zařídil ji Fleury. Výsledek pečetil při hře bez brankáře Roussel a Francie podruhé na MS překvapila favorizovaný tým.

Slovensko – Francie 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 16. Nagy (Sloboda), 24. Nagy (Šatan), 37. Šatan (Miklík, Valach) – 27. Amar (Desrosiers, T. Costa), 51. Amar (Guttig), 51. Roussel (Besch), 57. Fleury (Guttig, T. da Costa), 60. Roussel. Rozhodčí: Kaval, Patifie (oba USA) – Dědulja (BLR), Fluri (SUI). Diváci: 5358

Slovensko: Laco (Janus) – Ďaloga, Sloboda, Marinčin, Brejčák, Švarný, Valach, Čerešňák – Hrivík, Šatan (C), Nagy – Viedenský, Pánik, Tatar – Miklík, Marcinko, Réway – Skokan, Tybor, Šťastný – J. Mikúš

Francie: Huet (Hardy) – Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Dieudé Fauvel – Y. Treille, Meunier (C), Desrosiers – S. da Costa, Roussel, Bellemare – Fleury, Guttig, T. da Costa – Berthon, Henderson, Ritz, Raux

Vicemistři světa stále čekají na první bod

Švýcarsko zatím na letošním mistrovství zůstává za očekáváním.  Obhájci stříbrných medailí z loňského roku prohráli i svůj třetí zápas a jsou bez bodu na posledním místě ve skupině B.

Bělorusko šlo do vedení v 6.minutě, hned z následující akce bylo vyrovnáno. Do kabin dokonce odcházeli Švýcaři s vedením 2:1. Ve druhé třetině se dokázali prosadit jen domácí pořadatel turnaje.

Hokejisté Švýcarska vedli ještě jednou, a to na začátku třetího dějství, pak už střílel jen soupeř. Deset minut před koncem vyrovnal Kosticyn a dvě minuty před koncem rozhodl Grabovskij.

Švýcarsko – Bělorusko 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Weber (Josi, Brunner), 18. Schäppi, 44. Froidevaux (Seger) – 6. S. Kosticyn, 24. Stas (Korobov, Platt), 50. Kosticyn (Kaljužnyj, Grabovskij), 58. Grabovskij. Rozhodčí: Fraňo (CZE), Piechaczek (GER) – Kilian (NOR), Schrader (GER)

Švýcarsko: Berra (Genoni) – Schlumpf, Josi, Seger, Weber, Blum, Grossmann, Kukan – Moser, Romy, Brunner – Cunti, Fiala, Holenstein – Ambühl, Plüss, Suri – Rufenacht, Schäppi, Stancescu – Froideveaux

Bělorusko: Koval (Mezin) – Korobov, Graborenko, Denisov, Jevenko, Stasenko, Gotovec, Karev – Kaljužnyj, Stěpanov, Grabovskij – Platt, Stas, S. Kosticyn – Kolcov, A. Kosticyn, Kitarov – Ugarov, Jefimenko, Volkov – Kovyršin