USA

Slováci vstoupili na OH velice špatně

Hokejistům Slovenska se start na olympijských hrách vůbec nevydařil a Američanům podlehli 1:7. O zápasu přitom rozhodla pouhá dvacetiminutovka ve druhé třetině, kdy dokázal výběr Spojených států nastřílet hned šest branek.

V první části zápasu byla hra relativně vyrovnaná a ač Slováci byli horším týmem, dokázali si vytvořit několik zajímavých příležitostí ke skórování. Jedinou branku však v této třetině vstřelil americký bek Carlson.

Ve druhé části se sice hned zkraje povedlo Slovákům vyrovnat, když se prosadil Tatar, jenže poté již následovala smršť šesti gólů z hokejek Američanů. Slovenský debakl započal Kesler, který poslal svůj tým podruhé v utkání do vedení. Následně se prosadil Američan se slovenskými kořeny Paul Stastny, jenž zvýšil na 3:1.

Slováci byli v následujících minutách naprosto bezmocní a Američané si na ledové ploše dělali to, co chtěli. Po dalších dvou pucích, které za Halákova záda dostali Backes se Stastnym, odjel slovenský brankář na lavičku a na jeho místo nastoupil Peter Budaj.

Jenže ani on nebude na tento zápas vzpomínat zrovna v nejlepším, neboť než se stačil rozchytat, tak obě střely, které na něho letěly, propustil za svá záda, díky čemuž se Američané dostali do vedení 7:1.

Následně již Američané trochu povolili v tempu, což by se dalo označit za slovenskou spásu. Stav 1:7 poté vydržel i po celou třetí třetinu, ve které obě strany dokázaly vystřelit na bránu pouze šestkrát, s čímž se dokázal Budaj, i jeho protějšek Quick vypořádat.

Díky takto vysoké výhře mají Američané zatím nejlepší vstup do turnaje ze všech zúčastněných týmů, kdežto Slováci zažívají pravý opak a v zápase proti Slovincům mají co napravovat.

Slovensko 1:7 USA (0:1, 1:6, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Tatar (Marián Hossa) – 15. Carlson (Kessel, Riemsdyk), 22. Kesler (Kane), 23. Stastny (Pacioretty, Oshie), 29. Backes (Kessel), 34. Stastny (Shattenkirk, Oshie), 35. Kessel (Kesler, Riemsdyk), 36. Brown (Carlson, Kane)

Slovensko: Halák /34. Budaj) – Chára (C), Sekera, Baranka, Meszároš, Maričin, Jurčina, Starosta, Vydarený – Marián Hossa, Handzuš, Tatar – Radivojevič, Kopecký, Jurčo – Miklík, Surový, Bartovič – Pánik, Marcinko, Marcel Hossa.

USA: Quick (Miller) – Fowler, Carlson, Suter, Martin, McDonagh, Shattenkirk, Orpik – Callahan, Backes, Parise (C) – Kane, Kesler, Brown – Kessel, Pavelski, van Riemsdyk – Oshie, Stastny, Pacioretty – Wheeler.

Souhrn druhého hracího dne:

V ostatních utkáních druhého hracího dne Finové jednoznačně přestříleli Rakousko 8:4, když si po dvou brankách připsali Granlund a Immonen. Na druhé straně se za výběr Rakouska trefil třikrát Grabner, který je tak zatím nejlépe střílejícím hráčem turnaje a navíc si připsal jako první hráč na tomto turnaji hattrick.

Domácí Rusové zase jednoznačně porazili Slovinsko 5:2. Za Slovince se prosadil jediný hráč, kterým byl Jeglic, jenž tak dostal do Varlamovi svatyně celkem dva puky. Na straně „Sborné“ se trefili Ovechkin, Malkin i Kovalchuk, které ještě doplnili Nichushkin a Belov.

Čtvrtým zápasem, který se dnes odehraje, bude střetnutí mezi Kanadou a Norskem. Toto utkání začíná od 18:00.