zdroj: flickr.com

Slováci se dál trápí, prohráli i se Slovinci

Hokejisty Slovenska nezastihl olympijský turnaj v oslnivé formě. V úvodním zápase, svěřejnci českého trenéra Vůjtka, ostudně prohráli s Američany 1:7. V sobotním duelu je čekal opoznání snadnější soupeř, ale také Slovinci byli nad jejich síly.

Slováci vstoupili do utkání lépe a vytvořili si tlak, ten ale jejich soupeř ustál a postupě přebral v první třetině iniciativu. Úvodních dvacet minut nabídlo nějaké šance, ale skóre zůstalo bezbrankové.

Na začáteku prostřední části se ke střele dostal Surový, ale trefil jen beton brankáře Kristana. Slovinci odpověděli tečí Rodmana, která zamířila vedle pravé tyčky.

Do kabin mohli jít hokejisté Slovenska s jednobrankovým vedení, ale Surový sám před brankářem nedokázal přesně zakončit.

Ve třetí třetině odmítl první gól Jeglič, který se Haláka pokoušel překvapit mezi betony. Chvíli po něm musel další šanci hasit Baranka. Slovinci, ale alší šanci už využít dokázali. V přesilové hře se prosadil Tičar a poslal svůj tým do vedení.

Slovinci dál pokračovali v aktivní hře a odměnou jim byla truhá trefa. Ve 49.minutě Razinger prostřelil vše co mu stálo v cestě. Aby toho nebyla málo o 23 vteřin později dokazal zkázi slovenského mužstva Kopitar, jenž se dostal až z rohu klužistě před brankáře a zakončil do prázdné klece.

V závěrečných sekundách se čestné trefy dočkali i Slováci. Už pouze o kosmetickou úpravu výsledku se postaral Jurča, který z první prostřelil Kristana. Slovenko tak na turnaji prohráli i druhý zápas.

Slovensko – Slovinsko 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 60. Jurčo (Záborský, Chára) – 44. Tičar (Jeglič, Sabolič), 49. Razingar (Urbas, Rodman), 50. Kopitar (Muršak)

Slovensko: Halák (Budaj) – Starosta, Chára, Baranka, Meszároš, Sekera, Marinčin, Jurčina, Ölvecký – Marián Hossa, Handzuš, Záborský – Tatar, Kopecký, Jurčo – Bartovič, Surový, Pánik – Radivojevič, Marcel Hossa, Miklík

Slovinsko: Kristan (Gracnar) – Kranjc, Kovačevič, Robar, Gregorc, Podlipnik, Pavlin, Pretnar, Tavzelj – Muršak, Kopitar, Rodman – Jeglič, Tičar, Sabolič – Urbas, Rodman, Razingar – Goličič, Musič, Pance