Ilustrační foto, autor Ivanmik.

Litvínov i Vary těsně porazily sestupující celky

Týmy Litvínova a Karlových Varů dokázaly porazit celky, které sestupují do baráže. S Litvínovem držel dlouho krok Chomutov, který však nakonec podlehl 3:2. Vary zase až v prodloužení udolaly kladenské Rytíře.

V utkání mezi severočeskými týmy měl pokaždé navrch Litvínov. Ten vedl již od jedenácté minuty první třetiny zásluhou Viktora Hübla. Každopádně ještě před první pauzou dokázal srovnat Gajovský.

Ve druhé třetině již čekali diváci na gól podstatně méně a ten padl hned z kraje, ve 24. minutě. Podruhé v zápase poslal Litvínov do vedení Pavlík. Každopádně ani nyní nevydržela radost domácím dlouho, neboť o necelé čtyři minuty později vyrovnal Bartečko. O definitivním vítězství Litvínova tak musel rozhodnout až ve třetím dějství Jánský, který upravil na konečných 3:2.

Litvínov 3:2 Chomutov (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Hübl (Chaloupka, Gula), 24. Pavlík (Majdan, Jurčík), 53. Jánský (Černý, Stříteský) – 19. Gajovský (Hruška, Jass), 28. Bartečko (Mrázek)

To na Kladně padalo daleko více branek a nakonec to byli hosté, kteří měli důvod k radosti. Skóre otevřel Eberle, který poslal v sedmé minutě hry Kladno do vedení. Vary však ještě v první třetině otočily a to po brankách Koblasy a Kytnára.

Na další góly si poté museli diváci počkat až do třetí třetiny, neboť ve druhé žádný nepadl. Ovšem v závěrečné dvacetiminutovce se strhla gólová přestřelka. Za minutu a dvanáct vteřin otočili skóre utkání Lukac s Rudovským. Každopádně Energie si ještě jednou vzala vedení na svou stranu a to po brankách Zuckera a Buca.

Pětatřicet vteřin dokonce zápasu ovšem srovnal svou druhou trefou Rudovský, který poslal zápas do prodloužení. Jeho týmu to však nepomohlo, neboť po třech minutách hry prodlouženého času se ve vlastním oslabení trefil do prázdné brány Zucker, který taktéž přidal svůj druhý gól.

Kladno 4:5 Karlovy Vary po prodl. (1:2, 0:0, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Eberle (Patera), 50. Lukáč (Bílek, Strnad), 51. Rudovský (Patera), 60. Rudovský – 8. Koblasa (Flek), 17. Kytnár (Dvořák), 56. Zucker (Balán, Šmach), 60. Buc (Zucker, Kvapil), 64. Zucker (Kubka)