canada_team

Kanada ve třetí třetině otočila zápas se Slovenskem

Slováci se v zápase jako první ujali vedení, když se v přesilovce prosadil střelou od modré Sloboda. Do druhé přestávky se o vyrovnání postaral tečovanou střelou Ward a ve třetí části výsledek otočil Hodgson. V závěrečných minutách inkasovali Slováci ještě dvakrát.

O první výhru v turnaji usilovali jak Kanaďané, tak i Slováci. Obě mužstva měla v nohách včerejší zápasy, ve kterých získali po bodu. Kanada nečekaně prohrála i Francií po nájezdech a Slovensko v prodloužení nestačilo na český tým.

První třetina branku nepřinesla

Utkání začalo dvěma šancemi. Na straně Kanady byl blízko gólu Huberdeau, Slováky mohl poslat do vedení Šatan. Slovensko bylo v úvodu aktivnějím týmem, ale jejich tlak přerušilo oslabení. Přesilovou hru, ale Kanada využít nedokázala. Další jejich šance pochytal bezchybný Laco. Úvodních dvacet minut branku nepřineslo. Blíže ke vstřelení gólu byla Kanada, která hrozila zejména v přesilových hrách.

Slováci vedli, ale náskok neudrželi

Do druhé třetiny lépe vstoupila Kanada, ale šance Reada skončila v lapačce slovenského brankáře. V další obrovské šanci se ocitl Turris, ale samostatný únik ve vlastním oslabení neproměnil ve vedoucí branku. Na druhé straně z kruhů minul branku Šatan.

Vedoucího gólu se nakonec dočkalo Slovensko, které zužitkovalo početní výhodu. Sloboda od modré tvrdě vystřelil a jeho rána skončila za Scrivensem – 0:1. Na druhé straně měl obrovskou šanci Kadri, který mohl odčinit svůj nedávný přestupek proti pravidlům, z mezikruží však trefil jen Lacovo rameno.

Kanada přesto svůj tlak dokázala přetavit ve vyrovnávací branku. Obránce Garrison krásně vypálil do chumlu těl, ve kterém se nejlépe zorientoval Ward a tečí překonal poprvé v zápase brankáře Laca – 1:1.

Kanada ve třetí třetině rozhodla třemi góly

Na začátku třetí třetiny si oba týmy připsaly po jedné tutovce. Nejprve orazítkoval tyč Lacovy brány Brouwer a následně se do rychlého brejku řítil Pánik, ale ani na jedné straně se skóre neměnilo.

Dalšího gólu se diváci dočkali ve 48. minutě, když si Hodgson najel mezi kruhy a svižnou ranou vymetl horní růžek za slovenským brankářem – 2:1. Po vedoucí brance Kanada nepouštěla Slováky do šancí a hlídala si náskok.

V závěrečných minutách Kanada udeřila ještě dvakrát. Nejprve vysřelil Bieksa a obránci si srazili puk za vlastního brankáře a následně Ward pečetil výsledek čtvrtou trefou.

Kanada – Slovensko 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 38. Ward (Garrison), 48. Hodgson (Garrison, Kadri), 58. Bieksa (Turris), 59. Ward (Burrows, Myers) – 33. Sloboda (Miklík). Rozhodčí: Nord (SWE), Olenin (RUS) – Puolakka (FIN), Suominen (FIN). Vyloučení: 4-5. Využití: 0-1

Kanada: Scrivens (Reimer) – Coburn, Myers, Bieksa, Garrison, Ellis, Gudbranson, Rielly – Schenn, Burrows, Mackinnon – Turris, Read, Chimera – Hodgson, Brouwer, Kadri – Huberdeau, Monahan, Ward – Scheifele

Slovensko: Laco (Janus) – Sloboda, Ďaloga, Marinčin, Čerešňák, Švarný, Valach, Brejčák – Šatan, Hrivík, Nagy – Miklík, Marcinko, Tybor – Pánik, Viedenský, Tatar – Skokan, Šťastný, Mikúš

Američané ve třetí třetině otočili se Švýcarskem

První třetina góly nepřinesla, přesto byl k vidění zajímavý hokej s šancemi na obou stranách. Největší měl zřejmě Američan Gaudreau, na Berru ale ani v jedné ze svých příležitostí nevyzrál. Puk za svá záda nepustil ani Thomas, který působí hodně sebejistým dojmem.

Švýcaři udeřili v úvodu prostřední části a Hollenstein přesnou střelou k tyči poslal svůj tým do vedení. vyrovnanání se dostavilo ve 27. minutě, kdy Mueller svůj nájezd vyřešil střelou mezi betony švýcarského gólmana.

Radost vydržela Američanům jen tři minuty a Švýcaři šli podruhé do vedení. Romy si na pravé straně lehce poradil s obráncem, položil gólmana Thomase a předložil Brunnerovi puk před prázdnou branku. Pro něj už nebyl problém dostat kotouč za brankovou čáru.

Vstup do třetí třetiny se povedl Američanům a Smith z dorážky podruhé vyrovnal. Šest miut před koncem se prosadil Johnson a Spojené státy poprvé vedli. Na tuto trefu už Švýcaři nedokázali zareagovat a změnu nepřinesla ani hra bez brankáře.

USA – Švýcarsko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky:  27. Mueller (Stapleton, Petry), 42. Smith (Nelson, Johnson), 54. Johnson (Jones) – 22. Hollenstein (Fiala), 30. Brunner (Romy). Rozhodčí: Gofman, Ronn – Carlson, Raming. Vyloučení: 5-6. Využití: 1-0

USA: Thomas – Trouba, Dekeyser, Petry, Gardiner, Jones, McCabe, Donovan, J. Hayes – Johnson, Nelson, Smith – Trocheck, Gaudreau, Abdelkader – Stapleton, Wingels, Mueller – K. Hayes, Mc Donald, Shore

Švýcarsko: Berra – Schlumpf, Josi, Seger, Weber, Blum, Grossmann, Kukan – Moser, Romy, Brunner – Cunti, Fiala, Hollenstein – Ambühl, Plüss, Suri – Rufenacht, Schappi, Stancescu