usa hokej ženy

Američanky deklasovaly Švýcarky a vytvořily nový rekord

Ve svém druhém zápase na olympijském turnaji dokázaly hokejistky Spojených států amerických deklasovat své soupeřky ze Švýcarska 9:0 a navíc zaznamenat nový rekord, jenž spočívá ve vstřelení tří branek během pouhých 55 vteřin.

Zápas se dal označit jako předem rozhodnutý, neboť Američanky, společně s Kanaďankami, vládnou ženskému hokeji a za poslední roky je mimo severních sousedek dokázaly porazit pouze Finky a to pouze jednou, v přátelském utkání, které se odehrálo v listopadu. Od Švýcarek se tedy příliš nečekalo a místo vítěze utkání se dalo spíše tipovat, s kolika góly odejdou poraženy.

Švýcarsku se ze začátku podařilo dlouho odolávat, ovšem pouze do doby, než přišel zmíněný zkrat. V čase 9:20 započala gólovou smršť Lamoureuxová, kterou o třičtvrtě minuty později doplnila Deckerová. Následně uplynulo pouhých osm sekund a třetí gól do švýcarské brány přidala Kesselová.

Američanky se tak dostaly do velice pohodlného vedení, které navíc v patnácté minutě navýšila Knightová a střelecký účet první třetiny završila svou druhou brankou v utkání Kesselová, která v přesilové hře zvýšila již na 5:0.

Ve druhé části utkání jakoby se rozhodly Američanky své soupeřky šetřit a po úvodním pětigólovém nášupu se prosadila pouze Lamoureuxová, jenž se též zapsala podruhé do statistiky střelkyň.

Úvod třetí třetiny poté patřil Coyneové, která nejprve v samém začátku poslala svůj tým již do sedmibrankového vedení a ve čtyřiačtyřicáté minutě se prosadila znovu. Čtyři a půl minuty do konce poté završila debakl Carpenterová, která upravila na konečných 9:0 pro výběr Spojených států.

Američanky tak nyní vládnou skupině A. Po odpoledním zápase se na ně ale vysoce pravděpodobně dotáhne tým Kanady, který nastoupí proti Finsku. Pokud Kanaďanky dnes naplní předpoklady a zvítězí, utkají se pozítří se svými sousedkami o první místo ve skupině.