Plzeň nepřekvapila a z Mnichova si veze debakl. Prohrála 0:5

Plzeňští fotbalisté svým fanouškům žádné překvapení nepřichystali a nechali si od Bayernu nastřílet pět branek. Domů tak odjíždějí s prázdnou a na své první body v letošní lize mistrů zatím stále čekají.

Přitom začátek zápasu vypadal pro české zástupce poměrně nadějně a dlouho se držel bezbrankový stav. To ovšem přestalo platit ve 25. minutě, kdy byl nařízen pokutový kop, který bez jakýchkoliv problémů proměnil Ribéry. Byl tak prvním hráčem zápasu, jež překonal dobře chytajícího Kozáčika.

Plzeň se ani po obdržené brance s balónem na nohou příliš nesetkala a tak se hrálo téměř po celou dobu utkání na jednu branku. Svou šanci tak vycítil Alaba, který se vydal ze své defenzivní pozice do útoku a přesně mířenou pozemní střelou zvýšil ve 37. minutě na dvoubrankový rozdíl.

Po změně stran pokračoval velký tlak Bayernu a chuť jeho hráčů přidat další gól. To se jim povedlo v 61. minutě, kdy svou druhou přesnou střelou v zápase rozvlnil síť Franck Ribéry. Diváci poté nečekali na další branku příliš dlouho a dočkali se jí hned za následující tři minuty. Nově příchozí hráč Götze připravil dobrou pozici pro Schweinsteigera, který se nemýlil a navýšil rozdíl skóre již o čtyři branky.

A právě bývalá hvězda Dortmundu – Götze –  završila v první minutě nastaveného času debakl pro Plzeň, když upravila na konečných 5:0. Viktoriáni přitom mohou být rádi za to, že výsledek byl „pouze“ takovýto a ne ještě vyšší. Hráči Bayernu řadu vyložených šancí  nevyužili, kdy buď netrefili prostor mezi třemi tyčemi Kozáčikovi branky či jejich snahu zastavil přímo plzeňský brankář.