Moyes

Moyes skončil na lavičce United

Po několika týdnech houževnatých spekulací skončil na lavičce Manchesteru United David Moyes, nástupce legendárního sira Alexe Fergusona. Tento kouč nevydržel v roli trenéra Rudých ďáblů ani jednu celou sezónu.

David Moyes byl ve velice nelehké situaci. Vedení očekávalo od jeho služeb, že nahradí Fergusona, který si ho sám vybral jako svého nástupce. Jenže to se skotskému trenérovi nepovedlo a Manchester dost možná nedosáhne ani na účast v pohárové Evropě, což se mu již hodně dlouho nestalo, naposledy v roce 1995.

O tom, že by měl být Moyesovi předčasně ukončen kontrakt, který původně podepsal na šest let, se spekulovalo již pěkně dlouho a poslední kapkou byla pro vedení United prohra s Evertonem, kde Moyes také působil. Díky této prohře, která byla již jedenáctou v letošní sezóně Premier League, ztrácí Manchester na šestý Tottenham šest bodů a v momentální situaci mu nepomáhá tedy ani to, že má ještě jeden zápas k dobru.

Vedení klubu tak v úterní ráno potvrdilo, že David Moyes opravdu v týmu končí. V posledních zápasech sezóny by měl klub odtrénovat Ryan Giggs, případně by se dočasně vrátil sir Alex Ferguson. Zatím se však neví, který trenér přijde na trvalo a povede plánovanou velkou přestavbu kádru, což by mělo přijít v letních měsících.

Co se týče Moyesových nástupců, tak se spekulovalo o Jürgenu Kloppovi, který však zůstane v Dortmundu. Dále je možné, že v pozici hlavního trenéra United bude dlouholetý hráč Giggs nebo že se vedení týmu chopí Louis van Gaal, který v létě po skončení mistrovství světa opustí holandskou reprezentaci.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>